Ventspils Augsto tehnoloģiju parks atklāj Nākotnes klasi

“Nākotnes klase” ir interaktīva, tehnoloģiski labi aprīkota mācību vide ar ērti transformējamām mēbelēm, digitāliem mācību rīkiem un mācību saturu, kas veicina uz radošumu un pozitīvu rezultātu orientētu mācību procesu. “Nākotnes klase” izveidota Eiropas Savienības projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” ietvaros.

Klase veidota tā, lai skolēniem mācību procesā būtu vieglāk koncentrēties un tiktu veicināta savstarpēja sadarbība. Rezultāts panākts ar dažādām kustību rosinošām metodēm, vizuāli patīkamu interjeru. Mācību vielas apguvei paredzēts izmantot tādus rīkus kā interaktīvos projektorus, video un audio sistēmas, planšetdatorus, digitālo mikroskopus, 3D printerus, foto aprīkojumu, dokumentu kameras u.c. Klases tehnoloģiskais aprīkojums paredzēts gan klātienes, gan attālinātam mācību procesam.

Skolotāju un skolēnu vajadzībām atlasītas Latvijā un pasaulē labākās digitālās mācību platformas un rīki, kas integrēti izmantošanai klases vajadzībām sagatavotajā mācību saturā. Mācību saturs izstrādāts saskaņā ar “Skola 2030” vadlīnijām.

Ne mazāk svarīgi ir nodrošināt skolēniem vidi, kurā tiek panākta fiziska labsajūta un spēja koncentrēties, tādēļ uzstādīta gaisa kvalitātes monitoringa sistēma.

Vairāk informācijas iespējams saņemt, sazinoties ar Ventspils Augsto tehnoloģiju parka Tehnoloģiju attīstības daļas izglītības projektu vadītāju Līgu Ignati, liga.ignate@vatp.lv, +371 26445101.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī ziņa atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Atstāt komentāru

Item widget-area-1 not registered or doesn't have a view.php file.